Na chatu Schronisko cestou přes vrchol Králického Sněžníku
Informace
Turistické cíle
Sportoviště
Restaurace
0Atrakce
0Zážitky
0Ubytování
0Webkamery
0Výchozí místo:
Kruhový objezd před Wellness hotelem Vista s označením “Dolní Morava – hotel Vista”.
Popis trasy:
Vyrazte ke spodní stanici lanovky Sněžník a nasedněte na lanovku, která vám zkrátí cestu o 369 výškových metrů. Od horské chaty Slaměnka prudce stoupejte po sjezdovce Slamník přímo vzhůru na vrchol Slamník s krásnými výhledy na Králický Sněžník, Kladskou kotlinu a Orlické hory. Z vrcholu Slamník klesejte lesní cestou východním směrem podél lesa. Po cca 500 m narazíte na modrou turistickou značku a po ní pokračujete doleva na vrchol Podbělka. Dále pokračujte po modré přes vrchol Sušina, Černá kupa a Stříbrnická na rozcestí Stříbrnické sedlo a dále po červené turistické značce kolem sochy slůněte, pramene řeky Moravy až na vrchol Králického Sněžníku 1 426 m n.m., kde najdete kamenné pozůstatky staré rozhledny. Další cesta vede podél dřevěných tyčí po červené turistické značce až na výrazné skalní stupně, kde najdete šipku s označením “Schronisko Pod Sněžníkem”. Asi po 10 minutách chůze dojdete k horské chatě, kde můžete ochutnat polské speciality jako pirohy s masem nebo bigos, platit tu můžete i českými korunami.
Při cestě zpět je nejlepší se vydat stejnou cestou až ke skalnatému stupni na červenou turistickou značku. Vlevo od ní se nachází pěšina na Vlaštovčí skály, odkud je nádherný výhled na celé údolí Dolní Moravy. Pod skalami najdete velké suťové pole a na hlavní skále jsou umístěny kovové desky se jmény členů horské služby, kteří zde působili a nejsou již mezi námi. Následně se vrátíte na červenou značku a po ní budete pokračovat až k místu, kde červená značka uhýbá vpravo. Vy se ale držte vlevo po výrazné ale neznačené cestě, která vás dovede do údolí na žlutou turistickou značku. Po žluté dale pokračujte až k mostu, přejděte přes most a pokračujte až na parkoviště s označením “Dolní Morava – bus, konečná”. Odtud pokračujte vlevo po asfaltové cestě směrem nahoru k výchozímu místu.
Trasa je sice dlouhá, ale když si zkrátíte cestu lanovkou, nečeká vás velké převýšení, za to budete odměněni krásnými výhledy a navštívíte nejhezčí místa v tomto koutu Jeseníků.